به گزارش افکارنیوز،

یکی از اعضای کمیته مرکزی جنبش فتح با توجه به نقشه رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری، بر مقاومت مسالمت آمیز برای جلوگیری از آن تاکید کرد.

اخبار بین الملل- این مقام جنبش فتح در جمع خبرنگاران در رام الله با اجتناب ناپذیر خواندن الحاق کرانه باختری با توجه به حمایت آمریکا، گفت نتانیاهو از ترامپ یک چک سفید امضا دریافت کرده که هر زمانی که بخواهد می‌تواند آن را نقد کند. فلسطینی‌ها بر این اساس اقدام خواهند کرد. تا زمانیکه نتانیاهو متوجه نشود که این اقدام او بهای سیاسی، اقتصادی و امنیتی زیادی را به دنبال دارد، تلاش خود را برای اجرای این طرح بکار می‌گیرد.

فرمانده سابق سازمان امنیت فلسطین در کرانه باختری از فلسطینیان خواست تا مقاومت مسالمت آمیز مردمی را علیه الحاق کرانه باختری آغاز کنند.

او تاکید کرد فرستاده‌های اتحادیه اروپا و سازمان ملل در این اعتراضات حضور خواهند داشت.

این مقام جنبش فتح گفت نخستین اعتراض ضد الحاق تحت حمایت فتح روز دوشنبه در اریحا برگزار می‌شود و از فلسطینیان خواست تا در آن مشارکت کنند. او گفت که این اعتراضات صلح آمیز خواهد بود.

این مقام فتح تاکید کرد، اما اگر طرح الحاق اجرایی شود، تاکتیک‌ها و روش‌های ما تغییر خواهد کرد و پس از گفت‌وگو با همه جناح‌های فلسطینی در این باره اقدام خواهیم کرد.

این مقام فلسطینی همچنین بر لزوم وحدت فلسطین برای مقابله با برنامه الحاق تاکید کرد. او افزود ما می‌خواهیم تا زمانی که هدف سیاسی ما مشخص باشد، وفاق ملی فلسطین را حفظ کنیم. یک کشور فلسطین در تمام سرزمین‌های اشغال شده از سال ۱۹۶۷، با قدس شرقی به عنوان پایتخت آن مدنظر ماست.

بنیامین نتانیاهو همزمان با تشکیل کابینه جدید، وعده داده تا برنامه الحاق بخشی از کرانه باختری به اراضی اشغالی را پیگیری کند. طرحی که در ابتدا دونالد ترامپ آن را در قالب «معامله قرن» مطرح کرد، طرحی کاملا صهیونیستی که طبق آن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود و بخش‌های بسیار دیگری به اراضی اشغالی افزوده خواهد شد.