به گزارش افکارنیوز،

وزیر خارجه ترکیه  از آمادگی برای گفت‌وگو با یونان   برای کاهش تنش با این کشور همسایه خود که در هفته‌های گذشته افزایش یافته، خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه «گریک ریپورتر» «مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه که میزبان همتای ایتالیایی خود بود در  این زمینه گفت، آنکارا آماده گفت‌و‌گو با یونان بر سر  شرق دریای میترانه است.

وزیر خارجه ترکیه با تاکید بر این موضوع  که بدون ترکیه نمی‌توان به توافقی در شرق مدیترانه رسید، گفت: «آنچه را که نتوانستیم با کلمات توضیح دهیم، اکنون با اقدامات خود بیان می‌کنیم. با کشتی‌ها و توافق‌ها ما این کار را کردیم، اما آیا می‌خواهیم به طور یک جانبه به عملکرد خود ادامه دهیم؟ خیر. ما آماده گفت‌وگو با همه از جمله یونان هستیم.»

چاووش اغلو ادامه داد: «از طریق گفت‌وگو و دیپلماسی، همه مسائل قابل حل است. همکاری بهتر از نادیده گرفتن حقوق دیگران است. این می‌تواند یک فرهنگ اشتراکی باشد. ما امیدواریم که یونان نیز با چنین درکی به ما نزدیک شود. در آینده نزدیک به تبادل نظر در مورد این موضوعات ادامه خواهیم داد.»

این در حالی است که  رئیس ستاد مشترک ارتش یونان روز شنبه  گفت نبرد با ترکیه [در صورت وقوع]  تنها به جزیره «کاستلوریزو» در جنوب اژه،  ​​محدود نخواهد شد بلکه به جبهه‌های دیگر گسترش خواهد یافت. «کنستانتینوس فلوروس» رئیس ستاد مشترک ارتش یونان گفت که بحران محدود به یک منطقه خاص  نیست و بعید است که اتفاقی در این جزیره بیفتد و به مکان‌های دیگر توسعه نیابد.

«نیکوس پانایوتوپولوس» وزیر دفاع یونان نیز گفته بود که کشورش برای مقابله نظامی با ترکیه جهت حفظ حق حاکمیت خود آمادگی دارد.