به گزارش افکارنیوز،

همزمان با تظاهرات سراسری علیه تبعیض‌نژادی و خشونت پلیس در ایالات متحده، صد‌ها نفر از مردم لس آنجلس آمریکا با سر دادن شعار و در دست داشتن پارچه نوشته‌هایی در اعتراض به کشته شدن آندرس گواردادو، یک جوان ۱۸ ساله لاتین تبار به دست معاون پلیس این شهر تظاهرات کردند.

اخبار بین الملل-این جوان به عنوان یک نگهبان امنیتی در یک فروشگاه کار می‌کرد. وی در روز پنج شنبه به دست معاون پلیس لس آنجلس کشته شد. حاضران در این تظاهرات خواهان رسیدگی به پرونده قتل شدند.

پلیس لس آنجلس هیچ اظهار نظری در این باره نکرده است. همچنین، ماکسین واترز و نانت دیاز باراگون دو نماینده دموکرات لس آنجلس روز یکشنبه از دادستان کل کالیفرنیا خواستند تا درباره تیراندازی قتل مرد جوان توسط معاون کلانتر لس آنجلس تحقیق کند.

این دو نماینده آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کردند: «نیاز به تحقیقات مستقل در مورد مرگ آندرس گواردادو ۱۸ ساله است، بنابراین مردم به یافته‌ها اعتماد خواهند کرد.»

نمایندگان مناطق کالیفرنیای جنوبی اعلام کردند: «روز دیگر به یک جوان سیاه‌پوست یا رنگین پوست توسط پلیس تیراندازی شده است. این کشتار‌ها باید متوقف شود. ما آن را خواستاریم. مردم آمریکا خواستار آن هستند.»