به گزارش افکارنیوز،

جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری به پیشنهاد دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا برای دیدار با نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل-او در یک پیام توئیتری ضمن اتهام‌زنی به مادورو نوشت: اظهارات ترامپ درباره ونزوئلا خشن است، اما گردن کلفت و دیکتاتوری همچون نیکلاس مادورو را تحسین می‌کند. به عنوان رئیس جمهور، من با مردم ونزوئلا و برای دموکراسی خواهم ایستاد.

رئیس جمهور آمریکا که پیشتر در اقدامی مداخله‌جویانه از رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا حمایت کرده بود، دیروز از علاقه خود برای دیدار با نیکلاس مادورو، همتای ونزوئلایی خود خبر داد و گفت: من آمادگی دارم با مادورو دیدار کنم. من به خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا اعتماد ندارم. او علی رغم حمایت آمریکا و سایر کشور‌ها شکست خورد.

ترامپ در حالی پیشنهاد دیدار با مادورو را مطرح کرده است که حتی در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا دست از کارزار فشار حداکثری خود علیه ونزوئلا برنداشت و با توسل به تحریم‌های یکجانبه علیه این کشور، امیدوار است که این کشور تحت فشار ناشی از همه گیری کرونا و بحران اقتصادی از هم فرو بپاشند.

از سوی دیگر، آمریکا بار‌ها مادورو را به تلاش برای تقلب در انتخابات ونزوئلا متهم کرده است و جز نخستین کشور‌هایی است که از خوآن گوایدو و مخالفان دولت ونزوئلا حمایت کرده است. به نظر می‌رسد ترامپ سعی دارد سناریوی ناموفقی را که در خصوص کره شمالی به نمایش گذاشت برای ونزوئلا نیز پیاده کند.