به گزارش افکارنیوز،

معاریو در مقاله‌ای به نگرانی محافل صهیونیستی نسبت به وقوع انتفاضه سوم از غزه گرفته تا کرانه باختری در صورت الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی اشغالی پرداخت.

اخبار بین الملل-بیشتر شاخه‌ها و سرویس‌های امنیتی اسرائیل به احتمال وقوع درگیری با فلسطینی‌ها بعد از اجرایی شدن الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری قائل هستند.

در ادامه این گزارش آمده است: رایزنی‌هایی که اخیراً میان سرویس امنیتی اسرائیل و ارتش انجام شده نشان از آن دارد که الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری موجی از درگیری‌ها را به دنبال خواهد داشت و این درگیری‌ها مشخصاً در جبهه جنوبی (نوار غزه) رخ می‌دهد.

در این گزارش نوشته شده است: درگیری‌های مذکور ممکن است باعث شود که انتفاضه سوم رخ داده و تشکیلات خودگردان منحل شود. جنبش حماس نیز وارد این درگیری‌ها می‌شود چرا که نمی‌تواند در قبال الحاق کرانه باختری ساکت بماند.

در ادامه این گزارش آمده است: سوال مهم این است که آیا درگیری‌های جنوب به کرانه باختری نیز منتقل می‌شود؟ جواب سرویس‌های امنیتی در این خصوص بله است. سوال مهم بعدی واکنش مردم اردن به این درگیری‌ها و احتمال واداشتن پادشاه اردن به قطع روابط این کشور با اسرائیل است. آیا دامنه این درگیری‌ها به اردن کشیده خواهد شد؟