به گزارش افکارنیوز،

ناآرامی و تیراندازی در روزهای گذشته در «شیکاگو» بزرگترین شهر ایالت «ایلینوی»  منجر به کشته شدن  10 تن از جمله 4 کودک و جراحت دستکم 60 تن شد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه شبکه خبری «ای بی سی نیوز»  در یک مورد که غروب شنبه به وقت محلی در شیکاگو رخ داد یک کودک سه ساله به نام «مکی جیمز» با شلیک گلوله فردی داخل خودرو جان خود را از دست داد.  درست ساعتی بعد یک نوجوان 13 ساله به نام «اماریا جونز» حین تماشای تلویزیون مورد اصابت یک گلوله سرگردان قرار گرفت.

 آنطور که پلیس اعلام کرده در منطقه «ساوث شور» دو نوجوان پسر 16 و 17 ساله  که برای خرید به بیرون منزل رفته بودند با شلیک گلوله فرد یا افراد ناشناس جان خود را از دست دادند. اوائل روز یکشنبه نیز یک مرد با شلیک گلوله در شیکاگو کشته و سه تن دیگر نیز مجروح شدند. این حادثه نیز در یک پارک رخ داد.

 پلیس با اشاره به شرح حال دیگر کشته شدگان آخر هفته شیکاگو به مرگ یک زن 64 ساله داخل منزلش اشاره کرد. در این حادثه یک گلوله از بیرون به بازوی این زن اصابت کرد و باعث مرگ او شد.

 شیکاگو با جمعیت بیش از 9 میلیون نفر سومین شهر پرجمعیت در ایالات متحده است و پرجمعیت ‌ترین شهر غرب آمریکاست. 

آزادی حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌هایی مرتبط با تیراندازی در سراسر این کشور منجر می‌شود و تعدادی نیز در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند اما لابی سلاح به اندازه‌ای در آمریکا قدرت دارد که تاکنون کنگره هم حاضر نشده اقداماتی برای محدود کردن حمل سلاح در این کشور انجام دهد.

در پی تیراندازی در شهر «آئوستین» در ایالت تگزاس آمریکا  در روز یکشنبه دست کم 5 نفر به شدت مجروح شدند. مرکز خدمات درمانی شهر آئوستین اعلام کرد که 5 مجروح این حادثه به بیمارستان منتقل شده و همه آنها با جراحات جدی و تهدید کننده مواجه هستند.