به گزارش افکارنیوز،

شورای استانداری استان کرکوک امروز دوشنبه اعلام کرد گروه پ ک ک اقدام به پاره کردن پرچم عراق کرد.

اخبار بین الملل- این شورا در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد: ما اقدام حزب کارگران کردستان در خصوص تجاوز به حاکمیت عراق و پاره کردن پرچم این کشور و نیز بالا بردن پرچم حزبی غیر عراقی را در شهر کرکوک محکوم می‌کنیم.

این شورا در ادامه افزود: ما در شورای عربی، از اهمال و غفلت طرف‌های امنیتی عراق را در استان کرکوک به منظور اقداماتی که این حزب خارجی در خاک عراق به انجام رسانده شگفت زده هستیم.

این شورا همچنین از دولت فدرال عراق خواست تا محدودیتی در این زمینه لحاظ کرده و طرف‌های درگیر در این ماجرا را مورد پیگرد قرار دهد.

گفتنی است دولت ترکیه از تاریخ ۸ ژوئن (۱۹ خرداد) حمله به شمال و مناطق اقلیم کردستان عراق را به بهانه مقابله با نیرو‌های حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) آغاز کرد که تاکنون خسارت‌های مالی و جانی متعددی به همراه داشته است.

آنکارا طی روز‌های اخیر حملاتی را علیه مناطق کردنشین شمال عراق ترتیب داده است. هرچند که ترکیه اعلام کرده که تروریست‌های پ‌ک‌ک را مورد حمله قرار داده، بغداد نسبت به نقض حاکمیت ارضی عراق، نارضایتی خود را بیان کرده است.

این حملات در حالی آغاز شده است که وزارت خارجه عراق روز گذشته اعلام کرد در پی عملیات اخیر ترکیه در خاک عراق و نقض حاکمیت این کشور، سفیر آنکارا در بغداد احضار شده و یادداشتی اعتراضی به وی تحویل داده شده است.