به گزارش افکارنیوز،

در پی شیوع دوباره ویروس کرونا در آلمان، مقامات این کشور برخی از محدودیت‌های قرنطینه‌ای را بار دیگر اعمال خواهند کرد.

اخبار بین الملل-نخست وزیر ایالت «نوردراین-وستفالن» گفته است محدودیت‌ها به شهر «گوترزلوه» بازخواهد گشت؛ جایی که خانه ۳۶۰ هزار نفر در آلمان محسوب می‌شود.

«آرمین لاشت»، نخست وزیر ایالت نوردراین-وستفالن گفت: قرنطینه تا ۳۰ ژوئن ادامه خواهد یافت و این اقدامی پیشگیرانه خواهد بود.

این، نخستین اقدامی مهارکننده و پیگشیرانه برای جلوگیری از شیوع کرونا پس از آن است که آلمان در ماه مه برخی از محدودیت‌ها را کاهش داده بود.

طبق اعلام بی بی سی، اگرچه از این کشور برای پاسخ مناسب در برابر شیوع کرونا تقدیر می‌شود، اما نگرانی‌ها از این مسأله است که آمار مبتلایان به این ویروس همچنان در حال بالا رفتن در این کشور است.

«لوتار ویلر» رئیس مؤسسه پژوهشی روبرت کخ آلمان امروز سه شنبه به خبرنگاران گفت کشور در خطر موج دوم ابتلا به کروناست. او با این وجود ابراز امیدواری کرد که بتوانند در برابر آن پیشگیری کنند.

روز گذشته نیز مقامات بهداشتی کره جنوبی اعلام کردند این کشور با موج دوم شیوع کرونا روبروست که این موج در پایتخت متمرکز خواهد بود.

گفتنی است بنابر آمار‌های رسمی، تا کنون بیش از ۱۹۲ هزار نفر در آلمان به ویروس کرونا مبتلا شده اند؛ همچنان که تا کنون نزدیک به ۹ هزار نفر در این کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست داده اند.

تا کنون طبق آمار‌های رسمی بیش از ۹ میلیون و ۲۱۰ هزار نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، بیش از ۴۷۴ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.