به گزارش افکارنیوز،

وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای حمله پهپادی و موشکی نیروهای مسلح یمن به ریاض، نجران و جازان عربستان سعودی را محکوم کرد.

اخبار بین الملل- امارات در این بیانیه همبستگی کامل خود را با عربستان در آنچه «حملات تروریستی علیه غیرنظامیان» خواند، اعلام کرد.

طبق گزارش خبرگزاری امارات(وام)، در این بیانیه بر ایستادگی امارات در کنار عربستان برای مقابله با هر گونه تهدید علیه امنیت و ثبات این کشور و نیز حمایت از تصمیمات ریاض جهت حفظ امنیت و سلامت شهروندانش تأکید شده است.

امارات که عضو برجسته ائتلاف سعودی علیه یمن است و تا کنون حملات این ائتلاف منجر به شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از مردم یمن شده، در این بیانیه آورده است که امنیت عربستان بخشی جدایی‌ناپذیر از امنیت امارات است و هر گونه تهدید و خطری علیه عربستان به منزله تهدید علیه امنیت و ثبات امارات است.

وزارت خارجه امارات همچنین مدعی شد که استمرار چنین حملاتی ماهیت خطراتی که منطقه را تهدید می‌کند، نشان می‌دهد و دلیل دیگری بر تلاش «حوثی‌ها» برای تضعیف امنیت و ثبات منطقه است.

سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن، امروز (سه‌شنبه)، در بیاینه‌ای جزئیات حمله به عمق خاک عربستان سعودی را اعلام کرد.

وی گفت: «با توکل بر خداوند،  عملیات بزرگ هجومی "موازنه بازدارندگی چهارم" را علیه پایتخت دشمن سعودی اجرا کردیم».

سریع ادامه داد: «در عملیات موازنه بازدارندگی چهارم، وزارت دفاع، اطلاعات و پایگاه هوایی «سلمان» و برخی مواضع نظامی در ریاض،‌ جیزان و نجران را در هم کوبیدیم».