به گزارش افکارنیوز،

اتحادیه اروپا در واکنش به حملات اخیر نیرو‌های یمنی به عربستان سعودی  امروز با انتشار بیانیه‌ای آن را محکوم کرد.

اخبار بین الملل - در بیانیه اتحادیه اروپا آمده است «خاندان سلطنتی عربستان سعودی چند روز پیش با چندین هواپیمای بدون سرنشین و موشک بالستیک مورد هدف قرار گرفته است. اتحادیه اروپا این حمله بی‌دلیل به شهر‌های سعودی‌ها را که نیرو‌های یمنی مسئولیت آن را پذیرفته‌اند، محکوم می‌کند.»

در ادامه این بیانیه سران اروپایی مدعی شده‌اند «حملات اخیر تلاش‌ها برای آتش‌بس را که از سوی سازمان ملل و اتحادیه اروپا حمایت می‌شود، تضعیف می‌کند.» آن‌ها در ادامه اضافه کردند «اتحادیه اروپا بار دیگر خواستار ورود همه طرف‌ها به مذاکرات سیاسی تحت نظارت سازمان ملل است و همچنان از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن به طور کامل حمایت می‌کند.»

این بیانیه اتحادیه اروپا در حالی منتشر می‌شود که آن‌ها در برابر حملات سعودی‌ها به یمن همواره سکوت کرده‌اند و چشم خود را بر روی کشتار کودکان و زنان بی‌دفاع این کشور بسته‌اند. حال که هیمنه پوشالی عربستان با این حملات شکسته شده و ضعف آل سعود برملا شده است به دفاع از آنان برخاسته و با ژست طرفداری از صلح حملات یمنی‌ها را محکوم کرده‌اند.

بامداد سه شنبه نیرو‌های یمن ی با چندین موشک ریاض، پایتخت عربستان، و چندین نقطه دیگر از این کشور را مورد هدف قرار دادند. این عملیات با مشارکت یگان موشکی و یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به اجرا درآمد. نیرو‌های مسلح یمنی از انواع متعددی از موشک و پهپاد در این عملیات استفاده کردند.