به گزارش افکارنیوز،

دولت ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا طی نامه‌ای به دیوان عالی این کشور اعلام کرد که قانون «اوباماکر» وجه قانونی ندارد. کاخ سفید از دیوان عالی آمریکا خواسته تا طرح مقرون به صرفه اوباما در حوزه سلامت معروف به «اوباماکر» را لغو کند.

اخبار بین الملل- اندکی پس از اعلام این تقاضا در روز پنجشنبه، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه‌ای گفت: «اقدامات رئیس‌جمهور آمریکا و سایر جمهوی‌خوهان برای از بین بردن قانون سلامت اوباما آن هم در میانه بحران شیوع ویروس کرونا ، عملی ظالمانه و غیرقابل تحمل است».

ترامپ و جمهوی‌خوهان کنگره پیش از این بارها اعلام کردند که پس از لغو طرح «اوباماکر» آن را با قانون جدیدی جایگزین خواهند کرد، بر خلاف وعده جمهوی‌خوهان تاکنون هیچ قانون جایگزینی برای «اوباماکر» در نظر گرفته نشده است.

قضات دیوان عالی آمریکا در نشستی استدلال‌هایی را که علیه این طرح ذکر می‌شود خواهند شنید و سپس درباره آن تصمیم‌گیری خواهند کرد. این سومین بار است که طی سالیان گذشته و در دوران ریاست جمهوری ترامپ علیه این طرح شکایت می‌شود.

دولت ترامپ امیدوار است تا پیش از موعد انتخابات ریاست جمهوری در نوامبر این قانون لغو شود. کاخ سفید تصور می‌کند که لغو این قانون به افزایش محبوبیت ترامپ در انتخابات آتی کمک خواهد کرد.