به گزارش افکارنیوز،

محمد البخیتی، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن ، در گفتگو با این شبکه اعلام کرد نیروهای یمنی به زودی عملیات انتقام‌جویانه خود علیه متجاوزان سعودی را از سر می‌گیرند.

اخبار بین الملل- او  در تشریح حمله اخیر یمنی‌ها به پایتخت عربستان سعودی گفت: حمله اخیر در چارچوب حق یمن در دفاع از خود صورت گرفت و ویژگی که این حمله داشت، شمار زیاد موشک‌ها و پهپاد‌هایی بود که مورد استفاده قرار گرفت و این برای اولین بار بود که با این تعداد زیاد موشک حمله را انجام دادیم.

عضو دفتر سیاسی انصارالله افزود: علاوه بر این اهداف متعددی را در نظر گرفتیم که پایگاه هوایی ملک سلمان، پایگاه نظامی ملک سلمان در ریاض، ساختمان اطلاعات و وزارت دفاع و همچنین اهداف زیادی در نجران و جیزان را شامل شد که همه این‌ها اهداف نظامی و حساس بودند. 

البخیتی اضافه کرد: این عملیات پس از آن صورت گرفت که یمن ابتکاری را برای صلح و تحقق صلح فراگیر و دائمی در منطقه ارائه کرد به گونه‌ای که کرامت همه کشور‌های منطقه را حفظ می‌کرد. همچنین این ابتکار، آتش‌بس یک طرفه را شامل شد تا سعودی را به توقف تجاوزگری خود و ایجاد صلح تشویق کند، اما سعودی‌ها هیچ پاسخی به آن ندادند شاید گمان کردند که این پیشنهاد از موضع ضعف ارائه می‌شود برای همین این حمله بار دیگر به رژیم سعودی و همه مزدوران آن‌ها و حامیان آن‌ها و در صدر آن‌ها آمریکا و آنگلیس ثابت کرد این طرح از موضع قدرت بود و ما می‌توانیم عمق سعودی را با حملات بیشتر و گسترده‌تر هدف قرار دهیم.

او در ادامه تاکید کرد: نیرو‌های یمنی قادرند با حملات پهپادی و موشکی گسترده‌تر و بزرگتر، عمق خاک سعودی را هدف بگیرند که برخی اهداف راهبردی به زودی محقق خواهند شد.

این عضو برجسته انصارالله اضافه کرد: عربستان سعودی در نخستین روز از جنگ یمن اعلام کرد که حریم هوایی یمن را تحت کنترل خود درآورده، اما اینک آن‌ها از حملات موشکی یمنی‌ها به تنگ آمده‌اند.

البخیتی در بخشی دیگر از این مصاحبه گفت: اقدام انگلیس و دیگر کشور‌ها در محکوم کردن حملات یمن به عمق خاک سعودی هیچ ارزشی ندارد و حملات موشکی و پهپادی به خاک عربستان سعودی در راستای دفاع از خویشتن است و تاکنون مواضع مهم سعودی را هدف گرفتیم.

او گفت: کشور‌های عضو ائتلاف متجاوز از چنددستگی‌های سیاسی در داخل یمن برای راه اندازی جنگ علیه این کشور سوء استفاده کردند.

عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله با اشاره به بحران بی‌اعتمادی میان دولت هادی و مزدورانش و عربستان سعودی، اظهار داشت: ادامه درگیری‌ها میان مزدوران، به نفع عربستان و امارات است.