به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در بحبوحه تظاهرات سراسری در اعتراض به بی‌عدالتی، تبعیض‌نژادی و خشونت پلیس در ایالات متحده در پیامی توییتری اعلام کرد برنامه تعطیلات آخر هفته خود را لغو کرده است و برای نظارت بر روند مقابله با تظاهرات در کاخ سفید باقی می‌ماند.

اخبار بین الملل-ترامپ در پیامی در صفحه توییتر خود مدعی شد: «من قصد داشتم این تعطیلات آخر هفته به زمین گلف در بدمینستیر در ایالت نیوجرسی بروم، اما خواستم در واشنگتن دی‌سی بمانم و اطمینان حاصل کنم که نظم و قانون اجرا می‌شود. آتش‌افکن‌ها، آنارشیست‌ها، غارتگران و آشوبگران به طور گسترده‌ای متوقف شده‌اند.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین مدعی شد: «من هر آنچه که برای امن نگه داشتن جامعه‌مان نیاز باشد انجام می‌دهم و این افراد به عدالت سپرده خواهند شد.»

حدود یک ماه از قتل «جورج فلوید»، شهروند سیاه‌پوستی که به دست پلیس آمریکا به قتل رسید، می‌گذرد و با این وجود تظاهرات ضد نژادپرستی که در پی قتل وی به راه افتاده، همچنان ادامه دارد.

در پی تشدید اعتراضات علیه خشونت و تبعیض‌نژادی در آمریکا، حدود ۴۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا برای مقابله با معترضان در واشنگتن دی سی پایتخت ایالات متحده به حالت آماده باش درآمدند.