به گزارش افکارنیوز،

دادگاهی در شهر دوسلدورف آلمان دیروز (جمعه) یک زن آلمانی عضو گروه داعش را که به همراه شوهرش به طرح‌ریزی برای اقدام به حمله بیولوژیک بی‌سابقه با استفاده از سمّ رایسین متهم شده بود، به ۸ سال زندان محکوم کرد.

اخبار بین الملل-سه ماه پیش نیز همسر تونسی ۳۱ ساله این زن داعشی آلمانی که «سیف الله هـ.» نام دارد در ارتباط با همین پرونده به ۱۰ سال زندان محکوم شده بود.

این دادگاه محلی «یاسمین هـ.» زن آلمانی ۴۴ ساله عضو گروه داعش را به اتهام «تدارک و توطئه برای انجام اقدام خشونت‌آمیز خطرناکی که کشور را با خطر مواجه می‌سازد» مجرم شناخته و وی را به ۸ سال زندان محکوم کرد.

سیف الله همسر این زن داعشی پیش از مسافرت به آلمان در سال ۲۰۱۶، در کشورش تونس به عنوان پستچی مشغول به کار بود.

این زوج داعشی در ژوئن ۲۰۱۸ در شهر کلن آلمان و در اقدامی که به گفته پلیس جنایی آلمان احتمالا مانع از وقوع اولین حمله بیولوژیک در این کشور شده، بازداشت شدند.

بنا به حکم دادگاه این زوج که با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بودند، اما نتوانسته بودند به صف عناصر این گروه در سوریه بپیوندند در پاییز ۲۰۱۷ تصمیم گرفتند در آلمان دست به اقدامی تروریستی بزنند.

سیف‌الله و یاسمین به جرم طرح‌ریزی برای انجام «حمله بیولوژیک» با استفاده از عامل رایسین که ماده سمّی بسیار کشنده با منشأ گیاهی است و کشندگی آن ۶۰۰۰ بار از سم «سیانور» بیشتر است، محکوم شدند.

چند روز پس از بازداشت سیف الله پلیس آلمان در آپارتمان او و همسر آلمانی‌اش بیش از ۳۳۰۰ بذر از بذر‌هایی که این سمّ از آن استخراج می‌شود و علاوه بر آن ۸۴.۳ میلی‌گرم رایسین کشف کرد که چنانچه این سمّ مصرف، استنشاق یا به بدن انسان تزریق شود، بسیار مرگبار خواهد بود.

بازرسان پلیس همچنین ۹۵۰ گرم از پودر چاشنی و نیز دو شیشه پر از مایع با قابلیت اشتعال بسیار زیاد و سیم‌های وصل شده به لامپ و ۲۵۰ گلوله فلزی آلومینیومی و مواد منفجره ترقه را در محل سکونت این زوج داعشی کشف و ضبط کردند.

هانس جورج ماسن، رئیس دستگاه اطلاعاتی آلمان پس از بازداشت این زوج داعشی گفت که بازداشت این عناصر با همکاری میان دستگاه‌های اطلاعاتی داخلی و خارجی انجام شده است.