به گزارش افکارنیوز،

سفارت مسکو در واشنگتن در واکنش به گزارشی که اولین بار روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» منتشر و در آن ادعا کرد نهاد اطلاعاتی روسیه برای کشتن نیروهای آمریکایی و ائتلاف، عناصر طالبان را برانگیخته، اعلام کرد این اطلاعات بی‌اساس باعث در معرض تهدید قرار گرفتن جان دیپلمات‌های روسیه شده است.

اخبار بین الملل-این سفارتخانه در پستی توییتری اعلام کرد: اتهامات بی‌اساس و ناشناس [که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده] و در آن مسکو را مغز متفکر پشت پرده کشتن سربازان آمریکایی در افغانستان خوانده باعث شده جان کارمندان سفارت روسیه در واشنگتن و لندن هدف تهدیدات مستقیم قرار بگیرد.

روزنامه نیویورک تایمز دیروز جمعه در گزارشی مدعی شد یک واحد ناشناس اطلاعاتی ارتش روسیه شبه‌نظامیان طالبان را برانگیخته تا علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت هدایت آمریکا که در افغانستان حضور دارند، عملیات انجام دهد.

به گفته دیپلمات‌های روسیه، در حالی که هیچ مدرکی در اثبات این ادعاها وجود ندارد، این روزنامه آمریکایی علیه مسکو به داستان‌سرایی دست زده است. این سفارتخانه همچنین اعلام کرد نویسندگان این مقاله به وضوح درباره همکاری بین روسیه و آمریکا در ارتباط با روند صلح افغانستان کمبود اطلاعات داشته‌اند.