به گزارش افکارنیوز،

عبدالرحمن المحبشی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن با اشاره به ناتوانی ریاض در دستیابی به اهداف خود در یمن گفت، لحن عربستان سعودی در قبال یمن نرم تر شده است، ولی این تغییر باید در واقعیت و عمل مشاهده شود و این کشور می تواند با توقف جنگ از باتلاق خارج شود.

اخبار بین الملل-عبدالرحمن المحبشی، ضمن تاکید بر اینکه عربستان به اهداف خود در یمن نخواهد رسید،‌ گفت: دشمن می تواند به آسانی با اعلام پایان تجاوز به خاک یمن و توقف هرگونه عملیاتی با هر اسمی، از باتلاق یمن خارج شود.

وی تصریح کرد: عملیات اخیر در عمق عربستان، پاسخ شایسته و در زمان مناسب به بمباران های جنایتکارانه رژیم سعودی و محاصره  ملت یمن بود.

المحبشی درباره توان و امکانات نظامی یمن پس از پنج سال جنگ و محاصره گفت: امکانات نظامی یمن بسیار بهتر از پنج سال گذشته است و تقریبا همه تجهیزات مورد نیاز در داخل تولید می شود.

المحبشی بیان کرد: عربستان امروز در بدترین وضعیت خود از ابتدای تجاوز به یمن و حتی بدترین وضعیت در طول تاریخ خود قرار دارد و باجگیری های ترامپ، خرید سلاح، سقوط بهای نفت، شکاف در هیات حاکمه عربستان ، زورگیری و غارت اموال و دارایی های بازرگانان، افزایش مالیات ها و شکست محور سعودی در مناطق مختلف به این وضعیت دامن زده است.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن با بیان اینکه" عربستان بدون پایان تجاوز و محاصره یمن روی امنیت، پیشرفت و ثبات به خود نخواهد دید"، افزود: تاکنون همه آتش بس های اعلام شده از سوی متجاوزان نقض شده ولی مذاکرات همچنان در جریان است و حملات به عمق خاک عربستان تا زمان توقف تجاوزها به یمن ادامه می یابد.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: هر طرحی برای پایان بخشیدن به عملیات یمن در عمق خاک عربستان باید ابتدا به توقف تجاوز این کشور به خاک یمن منجر شود.

المحبشی اضافه کرد: این جنگ توسط امریکا اداره می شود و امریکایی ها و صهیونیست ها اعضای اصلی اتاق عملیات این جنگ هستند و ترامپ در نامه اخیر خود به کنگره بر این امر تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه ممکن است عربستان برای سرپوش گذاشتن بر حماقت اخیر صهیونیست ها و انحراف افکار عمومی از الحاق کرانه باختری به سرزمین های اشغالی به تشدید حملات خود به یمن اقدام کند گفت: آن ها بعید نیست که در وقت اضافه این جنگ به یک بازی کثیف روی آورند.