به گزارش افکارنیوز،

صد‌ها معترض پرتغالی با شرکت در تظاهرات ضد نژادپرستی روز شنبه با سردادن شعار " پرتغال نژادپرست نیست" در یکی از خیابان‌های اصلی لیسبون راهپیمایی کردند.

اخبار بین الملل-این تظاهرات توسط آندره ونتورا، رهبر حزب راست افراطی چگا (به معنای کافی) که خود زمانی مفسر فوتبال بود و به علت اظهارات توهین‌آمیزش علیه اقلیت‌های قومی شناخته می‌شود، سازماندهی و برگزار شده است.

درحالی که گزارشی درباره خشونت‌ها یا دستگیری‌های احتمالی منتشر نشده است، ماموران پلیس نظاره‌گر راهپیمایی معترضانی بودند که با ماسک به صورت پرچم‌های پرتغال را تکان می‌دادند.

ماه اکتبر، آندره ونتورا نخستین کرسی راست‌های افراطی را در پارلمان از زمان پایان حاکمیت دیکتاتوری در پرتغال در سال ۱۹۷۴ به دست آورد.

رهبر حزب راست افراطی چگا که از زمان انتخابش درگیر چندین جنجال بوده است، خطاب به هواداران خود اعلام کرد: «امروز روز تاریخی خواهد بود، زیرا پس از ۴۰ سال، راست‌ها تصمیم گرفتند به خیابان‌ها بریزند.»

اعتراضات روز شنبه در شرایطی روی داد که مقامات پرتغال نگران موج جدید موارد ابتلا به ویروس کرونا در مناطق حومه لیسبون هستند و مجبور شده اند برخی محدودیت‌ها را مجددا اعمال کنند. این تظاهرات تقریبا سه هفته پس از آن برگزار شد که هزاران نفر در لیسبون و دیگر شهر‌های پرتغال در اعتراض به نژادپرستی و وحشی‌گری پلیس، تجمع کردند.