به گزارش افکارنیوز،

«طارق حرب» کارشناس مسائل قانونی عراق ، در خصوص تلاش برخی طرف‌ها برای برهم زدن امور با هدف بی‌اعتبار کردن الحشدالشعبی هشدار داد.

اخبار بین الملل-وی گفت: برخی سازمان‌های خارجی به دنبال فتنه انگیزی میان نیرو‌های ملی و در رأس آن الحشدالشعبی هستند؛ نیرو‌هایی که در آزاد سازی عراق از چنگ داعش سهیم بودند.

طارق حرب تاکید کرد: الحشدالشعبی مقدس است و هرگز اجازه نمی‌دهیم به اعتبار الحشدالشعبی دست اندازی شود.

وی افزود: هر بخشی از دولت از جمله در موسسه‌های امنیتی خالی از افراد بدخواه و نفوذی نبوده است و ما نباید وجهه و اعتبار بخشی از یک مجموعه را از بین ببریم.

این کارشناس عراق گفت: آنچه در جنوب بغداد رخ داد متاسفانه از سوی طرف‌های هدایت شده از خارج کشور برای بدنام کردن الحشدالشعبی مورد سوء استفاده قرار گرفت.

طارق حرب در پایان به طرف‌هایی که قصد سوء استفاده سیاسی و فتنه انگیزی میان نیرو‌های ملی که در آزادسازی کشور از چنگ داعش نقش داشته دارند هشدار داد و تاکید کرد الحشدالشعبی مقدس خواهند ماند و ملت عراق هرگز اجازه نمی‌دهند از اعتبار این گروه کاسته شود.

نمایندگان پارلمان عراق معتقدند آمریکا این عملیات را به نیرو‌های عراقی دیکته کرده است و به دنبال ایجاد بهانه‌ای برای ماندن در این کشور است و پیش از این نیز بار‌ها نیرو‌های الحشدالشعبی را هدف قرار داده بود و هم اکنون از هر فرصتی برای تفرقه افکنی میان نیرو‌های عراقی سوء استفاده می‌کند.

نیرو‌های آمریکایی و نیرو‌های مبارزه با تروریسم عراق پنجشنبه هفته گذشته به یکی از تیپ‌های الحشد الشعبی (نیرو‌های بسیج مردمی عراق) حمله و تعدادی از نیرو‌های آن را دستگیر کردند.