به گزارش افکارنیوز،

 بثینه شعبان، مشاور سیاسی و رسانه‌ای ریاست جمهوری و رئیس هیئت امنای بنیاد بین المللی قدس- سوریه نیز در پایان نشست سالانه این هیئت در دمشق به بیان دشمنی آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه دو ملت سوریه و فلسطین پرداخت.

اخبار بین الملل-وی گفت: هدف اصلی جنگ تروریستی علیه سوریه شکست اراده مقاومت نزد مردم این کشور و همپیمانان در دو محور مقاومت و مبارزه با تروریسم است.

بثینه شعبان افزود: همزمانی تروریسم اقتصادی علیه ملت سوریه در قالب قانون «سزار» با طرح الحاق یا سرقت اراضی فلسطینی به هیچ وجه تصادفی نیست.

وی با بیان اینکه سوریه سال‌هاست با تروریسم مبارزه می‌کند، تاکید کرد: امروز سوریه مبارزه با تروریسم اقتصادی و حمایت از قدس اشغالی و فلسطین را در مقابل تمامی طرح‌های خصمانه ادامه می‌دهد؛ طرح‌هایی که منشأ واحد و هدف واحدی دارند که همان تحویل منطقه به رژیم صهیونیستی غاصب است.

مشاور سیاسی بشار اسد به اعتراضات اخیر مردم آمریکا به نژادپرستی هم پرداخت و گفت: به زودی تمام جهان در برابر نژادپرستی خواهد ایستاد و رژیم صهیونیستی با اشغال خاک فلسطین نمونه بارز نژادپرستی است.

بثینه شعبان در پایان تاکید کرد: همانطور که تروریسم را از سوریه راندیم، اشغا‌گران را از هم از فلسطین و دیگر اراضی خواهیم راند و فرقی نمی‌کند که این اشغالگر اسرائیلی یا ترکیه‌ای یا آمریکایی باشد. ما خواستار باز پس‌گیری سرزمین خود و استقلال در تصمیم‌گیری‌ها هستیم.

هیئت امنای بنیاد بین‌المللی قدس- سوریه در نشست سالانه خود با صدور بیانیه‌ای بر حمایت از سوریه و ریاست جمهوری آن در مبارزه با تروریسم و نیز حمایت از ملت فلسطین و از محور مقاومت ملی لبنان تأکید و مخالفت خود با تمامی سیاست‌های عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را اعلام کرد.

در نشست سالانه هیئت امنای بنیاد بین‌المللی قدس –سوریه علاوه بر مشاور سیاسی و رسانه‌ای ریاست جمهوری، دبیر کل این هیئت، سفیر فلسطین در سوریه، رئیس اداره امور سیاسی سازمان آزادی‌بخش فلسطین، معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، دبیرکل جنبش «فتح الانتفاضه» حضور داشتند.