به گزارش افکارنیوز،

به نظر می‌رسد که شواهد ورود ترکیه به پرونده لبنان موضوع جدیدی نیست و قبلاً گروهی در منطقه العبده در طرابلس چند ماه قبل پرچم ترکیه را به اهتزاز درآوردند و سفیر ترکیه در بیروت از منطقه العبده بازدید کرد و استقبال گرمی از وی به عمل آمد.

اخبار بین الملل-این در حالی است که برخی شخصیت‌های لبنانی از گروه ۱۴ مارس اخیراً محرمانه و نیز علنی آنگونه که رسانه‌های ترکیه اعلام کرده‌اند، به ترکیه سفر کرده‌اند.

رأی الیوم نوشت: تحرکات سازمان یافته علیه شبکه الجدید به دنبال انتقادش از اردوغان رئیس جمهور ترکیه و متعاقب آن شکایت رسمی سفارت ترکیه در لبنان علیه این رسانه، عمق نفوذ سرویس اطلاعاتی ترکیه در لبنان را نشان می‌دهد و اینکه لبنان هم از کشورهایی که آنکارا در آن نقش اصلی ایفا می‌کند.

این رسانه آورده است: گزارش‌ها حاکی از آن است که میزان اهتمام ترکیه به لبنان به ویژه شهر طرابلس در شمال لبنان زیاد شده است و این افزایش تحرکات به شکل قابل توجهی با شروع اعتراضات در لبنان آشکارتر شد و علت آن هم افزایش توجه ترکیه به شرق مدیترانه که طرابلس جایگاه ویژه ای برای آنکارا به عنوان پایگاهی بر ساحل مدیترانه دارد، است و آن در شرایط و برهه زمانی که لبنان با بحران اقتصادی و امنیتی دست و پنجه نرم می‌کند.