به گزارش افکارنیوز،

منابع صهیونیستی خبر داد که دولت اردن از طریق چند کانال به تل‌آویو اعلام کرده که قاطعانه با اشعال محدود کرانه باختری مخالفت خواهد کرد و پاسخ این کشور به این اقدام همانند پاسخ به اشغال وسیع خواهد بود.

اخبار بین الملل- یکی از منابعی که این خبر را منتقل کرده از جمله حاضران در نشست میان «عبدالله دوم» پادشاه اردن و «یوسی کوهن» رئیس موساد بوده که هفته پیش برگزار شد. در این دیدار،‌ کوهن به بررسی موضع اردن در صورت الحاق محدود در بلوک‌های صهیونیست نشین یا اشغال تعداد اندکی از شهرک‌ها پرداخت.

مقامات صهیونیستی اشاره کردند که پاسخ اردن این بود: «هیچ تفاوتی میان الحاق بزرگ با الحاق کوچک برای ما وجود ندارد. اردن این را برای آمریکا و برخی کشورهای اروپایی شفاف ساخته تا از هرگونه عدم اطمینان درباره موضع اردن درباره این اقدام جلوگیری شود.»

«آوی برکوویتز» از مقامات کاخ سفید این هفته به سرزمین‌های اشغالی سفر کرده تا درباره طرح اشغال و همچنین طرح صلح رئیس جمهور آمریکا با مقامات صهیونیستی دیدار و گفت‌وگو کند.

ارتباط و تماس‌ها میان آمریکا و مقامات رژیم صهیونیستی طی هفته جاری ادامه خواهد یافت اما انتظار نمی‌رود که روز اول جولای (چهارشنبه) نتانیاهو طرح اشغال کرانه باختری را به پیش ببرد و احتمالا تنها به سخنرانی در این باره بپردازد و از قصد خود برای ادامه این طرح خبر دهد.

از سوی دیگر، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از منابع بلندپایه اعلام کردند که اختلافاتی میان «جرد کوشنر»، داماد ترامپ و طراح معامله قرن با «دیوید فریدمن»، سفیر آمریکا در تل‌آویو درباره طرح اشغال وجود دارد و انتظار می‌رود که اجرای این طرح هفته ها یا ماه‌ها به تعویق افتد.