به گزارش افکارنیوز،

تحسین الخفاجی، سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق امروز (دوشنبه) اعلام کرد که از ابتدای سال۲۰۲۰ تاکنون، ۱۳ عملیات نظامی با هدف ریشه کردن گروه تروریستی داعش در عراق انجام شده است.

اخبار بین الملل-وی گفت: تداوم عملیات‌های نظامی علیه داعش به ادامه فعالیت‌های این گروه تروریستی بستگی دارد، زیرا تروریست‌ها تلاش می‌کنند از هر شرایطی در عراق سوء استفاده کنند.

الخفاجی افزود: درست است که ما توانستیم اراضی عراق را از لوث وجود تروریست‌ها پاک و آن‌ها را از عراق اخراج کنیم، اما داعش همچنان هسته‌های خفته‌ای در کشور دارد از این رو عملیات نظامی و امنیتی باید برای فشار بر آن‌ها و پایان حضورشان در عراق ادامه یابد و عملیات‌های صورت گرفته موفقیت بزرگی را در این عرصه محقق کرده است.

وی اعلام کرد: داعش بیش از ۳ سال و نیم کنترل برخی شهر‌های عراق را در دست داشت و توانست به برخی مناطق نفوذ کند، در نتیجه سخت است که طی عملیات‌های نظامی محدودی داعش به پایان خود برسد و هنوز هسته‌های خاموش داعش و مناطقی برای مخفی شدن آن‌ها در کشور وجود دارد.

تحسین الخفاجی با اشاره به اینکه عراق از ابتدای سال جاری شرایط غیرعادی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی تجربه کرده است و این شرایط بر وضعیت امنیتی این کشور تاثیر می‌گذارد، افزود: داعش از این شرایط سوء استفاده می‌کند از همین رو باید عملیات‌های نظامی ادامه پیدا کند و داعشی‌ها نباید گمان کنند شرایط فعلی، نیرو‌های نظامی عراق را از تحت پیگرد قرار دادن آن‌ها منصرف می‌کند.

سخنگوی ستاد عملیات مشترک عراق اعلام کرد: نیرو‌های امنیتی عراق از ابتدای سال جاری تاکنون، یعنی در ۶ ماه، ۱۳ عملیات نظامی علیه داعش و بیشتر در مناطق صحرایی انجام داده‌اند چرا که تروریست‌های داعشی گمان می‌کند مناطق صحرایی، کوهستانی و دره‌ها مکان‌های امن تری برای آن هاست، زیرا دسترسی به این مناطق آسان نیست و حضورشان در این مناطق را نوعی تاکتیک فرض می‌کنند.

الخفاجی جنگ امروز با داعش را جنگ اطلاعاتی و امنیتی عنوان کرد و گفت: نیرو‌های امنیتی بر اساس داده‌های اطلاعاتی و به فضل همکاری میان شهروندان و دستگاه‌های امنیتی عملیات‌های ویژه‌ای علیه داعش انجام می‌دهند.

تروریست‌های داعش که با حمایت‌های آمریکا از سوریه به عراق منتقل می‌شوند در ماه‌های اخیر ضمن دریافت حمایت‌های تسلیحاتی فعالیت‌های تروریستی خود علیه مردم و نیرو‌های امنیتی را در مناطق صحرایی و کوهستانی از سرگرفتند که با مقابله نیرو‌های عراقی ناکام ماندند.