به گزارش افکارنیوز،

فیصل المقداد، معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت پرده مشکلات سیاسی و اقتصادی دمشق هستند و کشورهای همسایه نیز از تبعات قانون «سزار» متاثر خواهند شد.

اخبار بین الملل-وی در حاشیه مراسم وزارت خارجه برای تودیع سفیر موریتانی در سوریه گفت: به نفع رهبران و ملت‌های کشورهای عرب همجوار با سوریه است که به هماهنگی‌های سیاسی و اقتصادی خود با این کشور ادامه دهند. ما در کنار یکدیگر قادر خواهیم بود این مشکلات را که اسرائیل و آمریکا پشت آن قرار دارند، پشت سر بگذاریم.

فیصل المقداد افزود: دمشق با اشغال برخی از ساختمان‌های دولتی در شمال شرق کشور به دست نیروهای سوریه دموکراتیک مخالف است. این اقدامات بازتاب سوء بر این نیروها خواهد گذاشت.

معاون وزیر خارجه سوریه با بیان اینکه کشورش همچنان به ایستادگی در برابر این توطئه‌ها که آمریکا و دشمنان سوریه پشت آن قرار دارند، ادامه خواهد داد، گفت: تمامی اقشار و گروه‌های سوریه برای مقابله با چنین حملاتی از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حمایت می‌کنند.

وی افزود: روزی فرا می‌رسد که این نیروها بدانند آنچه انجام می‌دهند خیانت و در سطح سیاسی و اقتصادی غیراخلاقی است. سوریه از ده‌ها سال پیش با توطئه‌ها روبرو بوده وایستادگی کرده است و از این به بعد هم با چنین تلاش‌های جدیدی برای اجرای برنامه‌های آمریکا در سطوح مختلف روبرو خواهد بود.

معاون وزیر خارجه سوریه از موضع‌گیری موریتانی که با وجود اعمال فشار از سوی کشورهای عربی همواره از ملت سوریه حمایت می‌کند، استقبال کرد و گفت: ما از اعمال فشارهایی که بر موریتانی می‌شود تا سفیر خود را از سوریه خارج کرده، از این کشور حمایت نکند و در سازمان‌های عربی و سازمان ملل با دمشق هماهنگی نکند آگاه هستیم، اما همین که سفیر موریتانی در سوریه حضور دارد گواهی بر این امر است که روابط میان دو کشور با همان قدرت همچنان ادامه دارد.

بر اساس قانون سزار که از سوی آمریکا اجرایی شده علاوه بر سوریه، تمامی کشورها و طرفهایی که با دولت سوریه همکاری کنند در زمینه‌های مختلف به ویژه زمینه‌های اقتصادی تحریم می‌شوند.