به گزارش افکارنیوز،

گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل بابت گزارش اخیر خود علیه این رژیم انتقاد و او را به سیاسی کردن مسائل مربوط به اراضی اشغالی متهم کرد.

اخبار بین الملل- کمیسر حقوق بشر سازمان ملل در اوایل روز دوشنبه برنامه رژیم صهیونیستی برای الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری به اراضی خود را «غیرقانونی» خواند.

در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی علیه میشل باچله، کمیسر شورای حقوق بشر سازمان ملل ادعا شده است: «این اولین باری نیست که کمیسر عالی از نقش خود برای سیاسی کردن مسائل مربوط به اسرائیل سوء استفاده می‌کند. این رویکرد یک‌جانبه نشان می‌دهد که او تصمیم گرفته تا به مبارزات فلسطین علیه برنامه صلح آمریکا بپیوندد».

سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم مدت‌هاست که اعتماد به توانایی کمیسر در پیشبرد حقوق بشر در منطقه را از دست داده است و این که این رژیم دیگر تمایلی به همکاری با این شورا ندارد.

منظور رژیم صهیونیستی از عدم پیشبرد حقوق بشر در منطقه احتمالا مخالفت شورای حقوق بشر با زیاده خواهی‌ها و ظلم گسترده این رژیم علیه مردم مظلوم فلسطین است!

بر اساس طرح موسوم به معامله قرن، قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود و همچنین بخش عمده‌ای از کرانه باختری به انضمام اراضی اشغالی درخواهد آمد. این طرح با مخالفت گسترده اکثر طرف‌های بین‌المللی همراه بوده است. پیش از این قرار بود تا فرآیند الحاق کرانه باختری طی روزهای آتی و در اول ژوئیه آغاز شود که ظاهرا عقب‌نشینی مقطعی تل‌آویو آغاز این فرآیند را هم به تاخیر انداخته است.