به گزارش افکارنیوز،

دستور رئیس‌جمهور ونزوئلا برای اخراج نماینده اتحادیه اروپا از ونزوئلا پس از افزوده شدن نام ۱۱ مقام ونزوئلایی به لیست تحریم‌‌های اروپا، بیانیه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را در پی داشت.

اخبار بین الملل-«جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توییتر خود با انتشار پیامی به زبان اسپانیولی اخراج نماینده این اتحادیه از ونزوئلا را محکوم کرد.

پیشتر «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا به نماینده اتحادیه اروپا دراین کشور دستور داد تا ظرف ۷۲ ساعت این کشور را ترک کند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که اتحادیه اروپا ۱۱ مقام دیگر ونزوئلایی را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

مادورو در سخنرانی تلویزیونی گفته بود: «استعمارگری اروپا علیه ونزوئلا دیگر بس است».

جوزپ بورل در پیام توییتری خود نوشت: «ما اخراج سفیرمان در کاراکاس را محکوم و رد می‌کنیم. ما اقدامات ضروری متعارف در برابر این اقدام را انجام خواهیم داد».

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اظهارنظر درباره تحولات ونزوئلا تصریح کرد: «تنها یک راه‌حل مبتنی بر مذاکره بین ونزوئلایی‌ها به کشور اجازه خواهد داد که از دل این بحران عمیقش بیرون بیاید».

اظهارنظر بورل در حالی مطرح شده که اکثر کشورهای اروپایی‌ در اقدامی غیرقانونی و همنوا با مواضع آمریکا، از سوم بهمن ماه ۱۳۹۷ «خوآن گوایدو» را به عنوان رئیس‌جمهور موقت به ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند.