به گزارش افکارنیوز،

تلویزیون رژیم صهیونیستی نقشه‌های اشغال اولیه اراضی کرانه باختری را که شامل اصلاحات بر طرح «دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا نیز هست، منتشر کرد.  

اخبار بین الملل-اصلاحات اساسی در کانون شهرک‌سازی در قلب کرانه باختری متمرکز است و بر توسعه مناطق اطراف آن و اشغال بیش از ۲۰ کانون شهرک‌سازی تأکید می‌کند که این موضوع در طرح موسوم به «معامله قرن» نیامده است.

در ادامه این گزارش آمده، برای حفظ نسبت ذکر شده در معامله قرن، در این نقشه تبادل اراضی مطرح شده تا رژیم صهیونیستی در عوض مناطقی که در کرانه باختری اشغال می‌کند، زمین‌هایی در مناطق صحرایی شرق «بحر المیت» به تشکیلات خودگردان بدهد.

بر اساس نقشه منتشر شده، بیشتر خیابان‌ها در کرانه باختری تحت کنترل رژیم صهیونیستی است.

درکانال ۱۲ رژیم صهیونیستی مدعی شده، دولت آمریکا به رژیم صهیونیستی گفته باید در ازای اشغال اراضی کرانه باختری «گام بزرگی» برای فلسطینی‌ها به شکل «زمین مقابل زمین» بردارد مانند «اصلاح وضعیت اراضی تابع منطقه "ج" به منطقه "ب" .

یک منبع سیاسی به این کانال گفته است: اگر راستگراهای اسرائیل می‌دانستند آمریکایی‌ها  در مقابل اشغال از آنها چه می‌خواهند کمتر مشتاق این کار بودند.

 

رژیم صهیونیستی پیش‌تر گفته بود که طرح اشغال را از امروز (اول ژوئیه) آغاز می‌کند اما طی هفته جاری برخی گزارش‌ها حکایت از تعویق در این اقدام داشت. 

در همین ارتباط، گروه‌های فلسطینی امروز را روز خشم اعلام کرده‌اند و قصد برگزاری تظاهرات دارند.