به گزارش افکارنیوز،

«یپ کوفود» وزیر خارجه دانمارک در تماسی تلفنی با «ریاض المالکی» وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین بر تعهد کپنهاگ به قانون بین‌الملل، رد اقدامات یکجانبه (رژیم صهیونیستی) بویژه اقدامات مخالف با قانون بین‌الملل و نیز التزام دانمارک به موضع «جوزپ بورل» مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مسأله فلسطین، نزاع فلسطینی-اسرائیلی و حمایت از راهکار دو دولتی تأکید کرد.

اخبار بین الملل- بر اساس گزارش «دنیا الوطن»، وزیر خارجه دانمارک در ادامه بر اهمیت اعطای فرصت به بازگشت به مذاکرات برای دوری از تنش در منطقه تأکید کرد و درباره خطرات طرح «الحاق» و تبعات آن هشدار داد.

دو طرف در ادامه بر ادامه ارتباط برای توسعه روابط دو جانبه فلسطینی-دانمارکی در زمینه‌های مختلف تأکید کردند .

این دو وزیر در مارس گذشته و در حاشیه نشست دوره‌ای شورای حقوق بشر در ژنو با یکدیگر دیدار و درباره خطرات الحاق و نقش دانمارک و اتحادیه اروپا برای جلوگیری از اجرایی شدن این طرح رایزنی کرده بودند.

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، سی درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.