به گزارش افکارنیوز،

 سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: در نشست آتی گروه هفت که قرار است در آمریکا برگزار شود چین نیز باید حضور داشته باشد.

اخبار بین الملل-ریابکوف همچنین گفت: روسیه در مورد حضور احتمالی مسکو در اجلاس گروه هفت که قرار است اواخر سال جاری میلادی برگزار شود با واشنگتن در حال مذاکره نیست. او در ادامه تاکید کرد چین نیز باید در این نشست حضور داشته باشد. او در این خصوص گفت «نبود چین در نشست گسترده گروه هفت بحث در مورد مسائل بین‌المللی را غیرممکن می‌سازد.»

او تاکید کرد «ایده به اصطلاح "گروه هفت گسترده" نقص دارد زیرا مشخص نیست که چگونه طراحان این ابتکار در عمل به موضوع چین خواهند پرداخت.» معاون وزیر خارجه روسیه گفت «بدون چین بحث و گفت و گو درباره هر مسئله ای در دنیای مدرن غیرممکن است.»

به نوشته رویترز، این اظهارات ریابکوف مخالف اظهارات جان سالیوان، سفیر آمریکا در روسیه، است که روز جمعه به شبکه تلویزیونی «آربی‌سی» گفته بود واشنگتن با وزارت امور خارجه روسیه و با دیگر دولت‌های عضو گروه هفت در حال چانه زنی است که آیا نقش مناسبی برای حضور روسیه در گروه هفت وجود دارد یا خیر.

دونالد ترامپ پیشتر موضوع بازگشت روسیه به گروه هفت را مطرح کرده بود. روسیه پس از الحاق کریمه به این کشور در سال ۲۰۱۴ از این گروه که پیش‌تر گروه هشت بود خارج شد. ترامپ ماه گذشته گفت «معقولانه به نظر می‌رسد» که روسیه به گروه هفت بازگردد. این در حالی است که سایر کشورها، از جمله کانادا و فرانسه مخالف بازگشت روسیه به این گروه هستند.