به گزارش افکارنیوز،

یک مقام ارشد دولت روسیه نیروهای اطلاعاتی آمریکا در افغانستان را به قاچاق مواد مخدر به اروپا متهم کرد.

اخبار بین الملل-«ضمیر کابولوف» نماینده ویژه دولت روسیه در امور افغانستان در مصاحبه با خبرگزاری «تاس» با اشاره به این مطلب گفت: « آن دسته از نیروهای اطلاعاتی آمریکا که ما را متهم میکنند، خود در قاچاق مواد مخدر نقش دارند و هواپیماهای آنها از "قندهار"و "بگرام"  پرواز میکنند و هر کجا که بخواهند به آلمان، رومانی  بدون هیچگونه بازرسی پرواز میکنند. همه شهروندان کابل به شما این را خواهند گفت و همه آماده هستند تا در این مورد صحبت کنند.»

 آمریکا طی روزهای گذشته مدعی شد که روسیه با پرداختن پول به نیروهای طالبان آنها را ترغیب به کشتن نیروهای آمریکایی کرده بود. مقامات طالبان و روسیه این ادعا را بلافاصله تکذیب کردند.

گزارش جدید نهادهای جاسوسی آمریکا نیز حاکی از این است که ادعای کشتن سربازان آمریکایی توسط طالبان به درخواست روسیه فاقد شواهد کافی است. «شورای اطلاعات ملی» در آمریکا گزارشی دو نیم صفحه‌ای در این خصوص آماده کرده  که می‌گوید «سازمان اطلاعات مرکزی» (سی‌آی‌اِی) و مرکز ملی مبارزه با تروریسم در این کشور، ادعای مطرح شده علیه روسیه را حایز «قابلیت اتکای متوسط» دانسته‌اند.

از سوی دیگر «آژانس امنیت ملی» آمریکا و شماری دیگر از نهادهای جاسوسی این کشور ادعای مطرح شده علیه روسیه را حائز «قابلیت اتکای ضعیف» توصیف کرده‌اند.