به گزارش افکارنیوز،

وزارت دفاع ترکیه روز یکشنبه از حمله زمینی و هوایی علیه مواضع عناصر پ ک ک (حزب کارگر کردستان ترکیه) در شمال عراق و کشف و ضبط  سلاح و مهمات آنها خبر داد.

اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه  «ای نیوز» وزارت دفاع ترکیه در بیانیه ای بدین منظور اعلام کرد که طی عملیات جستجو و پاکسازی منطقه توسط کماندوهای این کشور به عنوان بخشی از عملیات «چنگال ببر» چندین قبضه اسلحه، 40 نارنجک و نیز راکتهای آرپی جی 7، خمپاره  و نارنجک انداز  کشف و ضبط شد.

 ترکیه مدعی است که عملیات اخیر در شمال عراق به هدف افزایش امنیت ساکنان خود و پاکسازی مرزها از عناصر پ ک ک  و گروهای دیگر تروریستی در منطقه بوده است.

شبکه خبری الجزیره نیز از حمله نیروی هوایی ترکیه علیه کمینگاه های پ ک ک و کشته شدن دستکم سه تن از آنها خبر داد.

ترکیه  از ۱۴ ژوئن گذشته عملیات گسترده با نام «پنجه عقاب» و از ۱۷ ژوئن عملیات «پنجه ببر» را در شمال عراق،  با هدف نابودی عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) آغاز کرده است که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه است اما آنکارا بی‌توجه به این اعتراض‌ها به نقض حاکمیت عراق، تاکید دارد که به عملیات خود ادامه دهد.

پ‌ک‌ک که از نظر ترکیه، اتحادیه اروپا و آمریکا تروریستی شناخته می‌شود، بعد از شکستن توافق آتش‌بس با آنکارا، درگیری مسلحانه با دولت مرکزی ترکیه را از سر گرفت و طبق آمار دولتی، تاکنون بیش از 40 هزار نفر در جریان عملیات‌ پ‌ک‌ک جان خود را از دست داده‌اند.