به گزارش افکارنیوز،

«تامی داک‌ورث» سناتور ایالت ایلینویز روز یکشنبه سخنرانی تفرقه‌افکنانه اخیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را به شدت مورد انتقاد قرار داد و گفت که اولویت‌های وی کاملا اشتباه بوده و در واکنش به همه‌گیری ویروس کرونا با شکست مواجه شده است.

اخبار بین الملل- وی که با سی‌ان‌ان مصاحبه می‌کرد گفت چیزی که باعث تعجب وی شده این است که ترامپ در سخنرانی روز جمعه خود بیش از آنکه نگران مرگ ۱۳۰ هزار آمریکایی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا باشد نگران مجسمه‌ها و یادبودهای آمریکا بوده است.

این سناتور دموکرات اضافه کرد: «منظور من این است که اولویت‌های وی در کل غلط است. وی باید درباره چگونگی مقابله با این همه‌گیری صحبت کند یا اینکه ما باید چکار کنیم که روسیه را به عقب برانیم؟ اما وی هیچ وقتی برای این موضوعات ندارد.»

بر اساس آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، تا کنون ابتلای بیش از ۲.۸ میلیون نفر در آمریکا به ویروس کرونا ثبت شده که از این تعداد بیش از ۱۲۹ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند.

ایلینویز یکی از ۱۰ ایالت نخست آمریکا از لحاظ تعداد ابتلا و قربانیان ویروس کرونا است. بر اساس آخرین آمار، ابتلای ۱۴۶ هزار نفر در این ایالت به ویروس کرونا قطعی بوده که ۱۱۵۷ نفر آنها نیز جان خود را از دست داده‌اند.