به گزارش افکارنیوز،

دکتر استفان هان، نماینده سازمان غذا و داروی آمریکا از ادعای دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور مبنی بر این که ۹۹ درصد از موارد ویروس کرونا بی‌ضرر است انتقاد کرده و این اظهارات را بی‌اساس خواند و رد کرد.

اخبار بین الملل-دکتر «استفان هان» افزود: « ترامپ در جایگاهی نیست که بگوید چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است». وی در ادامه تاکید کرد داده‌های دولت به وضوح نشان می‌دهد که شیوع ویروس کرونا یک مشکل جدی است.

وی خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی در میان مردم آمریکا شد و از همه شهروندان این کشور خواست تا ضمن استفاده از ماسک، فاصله فیزیکی را رعایت کنند. 

دونالد ترامپ طی اظهاراتی در چهارم جولای مدعی شد تست های انجام شده نشان می‌دهد که ۹۹ درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا کاملا بی‌خطر است!

سازمان بهداشت جهانی در خصوص ویروس کرونا هشدار داده که حدود ۲۰ درصد از مبتلایان به ویروس کرونا در شرایط بسیاری سختی قرار می‌گیرند.

شهردار آستین در تگزاس هم اظهارات ترامپ را «خطرناک» و «اشتباه» خواند. وی از مردم شهر خود خواست تا به جای دریافت پیام مبهم از واشنگتن، به دستورالعمل‌های مقامات محلی در خصوص مبارزه با ویروس کرونا گوش فرا دهند.