به گزارش افکارنیوز،

مقام سابق دولت انگلیس هشدار داد در صورتی که دولت انگلیس روند موجود را در زمینه مقابله با کرونا حفظ کند و بر کاهش نرخ مبتلایان و رساندن آن به صفر متمرکز نشود، این کشور از امروز تا ماه آوریل سال آینده میلادی، با خطر مرگ ۲۷ هزار نفر دیگر مواجه خواهد بود.

اخبار بین الملل-«دیوید کینگ» مشاور علمی سابق دولت انگلیس با اعلام این مطلب افزود: به نظر می‌رسد در صورتی که رویکرد دولت نگه داشتن سطح کنونی مبنی بر ثبت روزانه سه هزار مبتلای جدید در سراسر انگلیس باشد، این مسأله به وقوع بپیوندد.

مقام سابق انگلیسی: در صورت ادامه روند موجود، شاهد مرگ ۲۷ هزار نفر دیگر خواهیم بود

او در ادامه افزود: هدف باید کاهش دادن موارد ابتلا به صفر باشد؛ صاحبان کافه‌ها باید تنها در فضای باز به مشتریان سرویس ارائه دهند تا خطر انتقال کاهش یابد.

او امروز یکشنبه در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گفت: آنچه ما از آن صحبت می‌کنیم، ۲۷ هزار مرگ دیگر هست که احتمال می‌رود از امروز تا ماه آوریل رخ دهد. در صورتی که این مسأله درست از آب درآید، ما روزانه حدود دو تا سه هزار مبتلای جدید خواهیم داشت که آمار مرگ و میر‌ها نیز از آن پیروی می‌کند.

آمار رسمی مرگ و میر‌های ناشی از کرونا در انگلیس در حال حاضر به بیش از ۴۴ هزار نفر رسیده است. این در حالی است که تا کنون بیش از ۲۸۴ هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

گفتنی است تا کنون بیش از ۱۱ میلیون نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد، بیش از ۵۳۳ هزار نفر جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند.