به گزارش افکارنیوز،

روسیه در تداوم تقویت ارتش و طی یک پروژه نظامی ناوچه «آدمیرال کاستاتونف»  متعلق به ناوگان شمالی خود را به 16 موشک ابرفراصوت «زیرکان» تجهیز خواهد کرد

اخبار بین الملل-وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که ناوچه آدمیرال کاستانوف با تجهیز به این موشکها ماه جولای وارد خدمت مجدد در نیروی دریایی میشود. تاکنون هیچ کشوری در جهان موفق به تجهیز ناوگان دریایی خود به این موشمکهای پیشرفته نشده است.

به نوشته این وبگاه، این ناوچه در مراحل نهایی آزمایش در دریای بالتیک تحت به روزرسانیهای دیگر نیز قرار گرفت. گفته می شود که این ناو جنگی به مدت 10 ماه در حال تجهیز  و به روزرسانی سامانه های خود قرار داشته است.

به نوشته این منبع خبری، آنطور که یک فرمانده ارشد نیروی دریایی روسیه گفته  قرار است ناوگان شمالی روسیه به زودی به جنگ افزارهای تازه از جمله موشکهای ابر فراصوت تجهیز شود.

رئیس جمهور روسیه چندی قبل  از توانمندی کشورش برای مقابله با موشک‌های ابر فراصوت کشورهای متخاصم خبر داد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  در این زمینه گفت که کشورش در حال ساخت و توسعه تجهیزاتی برای مقابله با موشک‌های ابرفراصوت کشورهای دیگر است.

پوتین گفت: «در برهه‌ای که کشورهای مطرح جهان چنین جنگ افزارهایی دارند، ما هم به احتمال زیاد تجهیزاتی برای مقابله با موشک‌های ابر فراصوت خواهیم داشت.»

روسیه پیشتر از ساخت رادار جدید سه بعدی با قابلیت شناسایی اهداف ابرفراصوت و مجهز به سامانه جنگال و آزمایش موفق بر جنگنده نسل پنجم خود خبر داده بود.