به گزارش افکارنیوز،

بروز برخی علائم ابتلا به ویروس کرونا در رئیس جمهور برزیل ، او را برای سومین بار مجبور به آزمایش تشخیصی این بیماری کرد.

اخبار بین الملل-ژائیر بولسونارو روز دوشنبه اعلام کرد که بار دیگر آزمایش ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده است. این در حالی است که برخی رسانه‌های داخلی برزیل اخیرا از وجود علائم ابتلا به ویروس کرونا در بولسونارو خبر داده بودند. رئیس جمهور برزیل اعلام کرد آزمایش جدید سلامت ریه‌های او را تائید کرده است.

با این حال برخی رسانه‌های خبری اعلام کردند نتیجه آزمایش رئیس جمهور برزیل نشانه‌های ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در او را ثابت کرده است.

رئیس جمهور برزیل همانند متحد آمریکایی خود دونالد ترامپ از ابتدای همه گیری ویروس کرونا، تلاش داشت تا ابعاد و خطر این بیماری را کم اهمیت جلوه دهد. بولسونارو حتی در مواردی شیوع کرونا را جعلی و کار رسانه‌ها دانست و با این اظهارات نظرات متخصصان جامعه جهانی را به چالش کشید. رئیس جمهور برزیل همچنین از منتقدان جدی طرح فاصله گذاری اجتماعی و اقدامات پیشگیرانه شیوع کرونا است.

رئیس جمهور برزیل بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور در اعتراضات شهر برازیلیا از دست دادن به هواداران خود خودداری نکرد.

اقدامات انتقاد برانگیز رئیس جمهور برزیل در حالی صورت می‌گیرد که کشورش با بیش از یک میلیون و ۶۲۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا با اختلاف فاحش نسبت به دیگر کشور‌ها در جایگاه دوم جهان قرار دارد. کرونا تاکنون بیش از ۶۵ هزار نفر را در برزیل به کام مرگ کشانده است.