به گزارش افکارنیوز،

افغانستان پیش از ظهر امروز صحنه وقوع چند انفجار و حمله از سوی طالبان بود که در نتیجه آن تاکنون دستکم شش نفر کشته شده اند. 

اخبار بین الملل-جزئیات تحولات امروز افغانستان به شرح زیر است: 

طالبان بامداد امروز چهارشنبه مرکز ولسوالی «شاه ولی کوت» ولایت قندهار را هدف قرار داد و علاوه بر آن شهر کابل و ولایت غزنی در جنوب افغانستان نیز شاهد دو انفجار بود که در نتیجه آنها شش نفر کشته و نزدیک به ۱۵ نفر زخمی شدند. 

مسئولان محلی در ولایت قندهار در جنوب افغانستان گفته‌اند که در پی‌انفجار خودرو بمبگذاری شده در ولسوالی «شاه ولی‌کوت» این ولایت سه نیروی امنیتی کشته و ۱۵ تن دیگر شامل نظامیان و افراد غیرنظامی زخمی شده اند.

گروه طالبان مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته و ادعا کرده در این رویداد تلفات سنگین به نیروهای امنیتی افغان وارد شده و ساختمان فرماندهی پلیس نیز کاملا ویران شده است.

در همین حال مسئولان محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان نیز تایید کرده‌اند که صبح امروز «حبیب الله پیکان» فرمانده پلیس ولسوالی «ده‌یک» این ولایت با دو تن از محافظانش در انفجار مین کنار جاده کشته شدند.

گروه طالبان مسئولیت این رویداد را نیز بر عهده گرفته  است. 

علاوه بر این موارد، صبح امروز یک مین در منطقه «خیرخانه» در شمال کابل منفجر شد که هدف آن یک خودرو پلیس بوده است. به گفته مسئولان امنیتی در این انفجار دو نفر زخمی شده و تاکنون مسئولیت آن را کسی به عهده نگرفته است.

در روزهای اخیر شهر کابل شاهد افزایش انفجارها بوده است.

با نزدیک شدن به زمان گفتگوهای صلح بین افغانی، خشونت‌ها در افغانستان افزایش یافته است. طالبان و دولت افغانستان گفته‌اند که کسانی درصدد تخریب و صدمه زدن به روند صلح هستند.