به گزارش افکارنیوز،

«اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان در جریان سفرش به ولایت کاپیسا جذب طالبان در درون «نظام جمهوری اسلامی» افغانستان را وظیفه خود دانست و گفت که این کار را انجام می‌دهد.

اخبار بین الملل- غنی که امروز چهارشنبه (18 تیر) در یک نشست مردمی در شهر محمودراقی، مرکز ولایت کاپیسا سخنرانی می‌کرد، افزود: کسانی که خواب ساختن حکومت با طالبان را می‌بینند و فکر می‌کنند که فردای روز از دار آویزان نمی‌شوند، دوباره فکر کنند.

رییس‌جمهور افغانستان با تاکید بر جذب طالبان در درون نظام جمهوری اسلامی، گفت که تصمیم نهایی درباره‌ صلح را مردم افغانستان می‌گیرند و کسی به زور چیزی را نمی‌تواند به آنها تحمیل کند.

اشرف غنی خاطرنشان کرد: صلح پایدار و دایمی در چهارچوب نظام جمهوری خواست همه‌ مردم افغانستان است و در صورت تغییر شرایط جهانی، دولت ظرفیت مدیریت و اراده صلح را دارد و در راستای پیشبرد صلح نیز از تدبیر کار می‌گیرد.

وی همچنین تصریح کرد که جذب طالبان در «نظام جمهوری اسلامی» و حفاظت از دستاوردهای نیروهای امنیتی افغانستان دو وظیفه اصلی او در بخش صلح است و باید صلحی در کشور تأمین شود که در شان مردم افغانستان باشد.

رییس‌جمهور افغانستان در حالی از جذب طالبان در درون «نظام جمهوری اسلامی» افغانستان سخن گفت که به رغم تلاش‌های داخلی و خارجی، این گروه هنوز هم حاضر به مذاکره مستقیم با دولت افغانستان نشده است.