به گزارش افکارنیوز،

نظامیان رژیم اشغالگر صهیونیستی امروز با بی‌اعتنایی به وضعیت قرنطینه شهرها و روستاها در کرانه باختری به مناطق مختلف آن حمله کرده و شماری از شهروندان از جمله رئیس کمیته بازسازی مسجد الاقصی را بازداشت کردند.

اخبار بین الملل- رژیم صهیونیستی همچنین درخواست تشکیلات خودگردان برای استقرار نیروهای امنیتی در پست‌های امنیتی ورودی شهرها برای جلوگیری از تردد شهروندان را رد کرد.

روستای جیت در شرق قلقیلیه، شهرک قباطیه در جنوب جنین، شهرک قراوه بنی حسان در غرب سلفیت، شهرک بیت ریما در شمال غرب رام الله و شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری امروز شاهد یورنش نظامیان صهیونیستی بود که با حمله به خانه‌های اهالی و به هم ریختن اسباب و اثاثیه آنها، شماری از جوانان فلسطینی را بازداشت کردند.

در قدس اشغالی هم نظامیان اشغالگر «بسام الحلاق» رئیس کمیته بازسازی مسجد الاقصی را از داخل مسجد الاقصی بازداشت کردند.

ده‌ها شهرک نشین صهیونیست هم طبق روال هر روز وارد صحن‌های مسجد الاقصی شدند و با پشتیبانی پلیس رژیم صهیونیستی دست به اقدامات تحریک آمیز در آنجا زدند.

حملات نظامیان رژیم صهیونیستی بر تصمیم‌های تشکیلات خودگردان در  قرنطینه کامل مناطق فلسطینی طی پنج روز گذشته تاکنون تاثیر زیادی داشته است و حتی مانع استقرار نیروهای امنیتی فلسطین در ورودی‌های شهرها می‌شود.

مقامات رژیم صهیونیستی از ابتدای سال جاری میلادی ۳۱ باب منزل مسکونی و ۱۱ تاسیسات و ساختمان غیرمسکونی را در قدس تخریب کردند.