به گزارش افکارنیوز،

دیوان عالی آمریکا امروز حکم مهمی را درباره مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با انتشار اظهارنامه مالیاتی‌اش و تفسیر مبهم او از چارچوب مصونیت ریاست جمهوری صادر می‌کند.

اخبار بین الملل-​ پیش‌بینی می‌شود حکم دادگاه عالی آمریکا بازتاب‌های سیاسی پر سر و صدایی در واشنگتن و تأثیر سرنوشت سازی بر انتخاب دوباره ترامپ برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور داشته باشد.

ترامپ به عنوان غول املاک و مستغلات حاضر نیست اظهارنامه مالیاتی‌اش را تحویل قانونگذاران آمریکایی بدهد. وی برخلاف دیگر روسای جمهور پیش از خود تاکنون اظهارنامه مالیاتی‌اش را منتشر نکرده است. ترامپ این بهانه را مطرح کرده است که اظهارنامه مالیاتی‌اش در حال حسابرسی است و آن را پس از پایان حسابرسی منتشر می‌کند، اما تاکنون از انجام این کار سر باز زده است.

اهمیت حکم دیوان عالی آمریکا از این جهت بسیار بالاست که چند ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری صادر می‌شود.

پرونده دومی که دیوان عالی به آن رسیدگی می‌کند مربوط به چارچوب مصونیتی است که رئیس جمهور آمریکا در زمانی که در قدرت قرار دارد، از آن برخوردار است. در حالی که ترامپ می‌گوید این مصونیت مطلق است، دموکرات‌ها بر این باورند که همه مردم در برابر قانون مساوی هستند و نباید این مصونیت برای ترامپ راه فراری بگذارد.