به گزارش افکارنیوز،

گروهی از خاخام‌های یهودی در انگلیس مخالفت خود را با طرح اشغالگرانه رژیم صهیونیستی برای الحاق کرانه باختری اعلام کردند.

اخبار بین الملل-۴۰ خاخام یهودی با ارسال نامه‌ای به سفارت رژیم صهیونیستی در لندن اعلام کردند تاریخ رژیم صهیونیستی و یهودیان را برای الحاق کرانه باختری محاکمه خواهد کرد.

در نامه خاخام‌های یهودی با تاکید بر اینکه در قبال طرح الحاق سکوت نخواهند کرد، مخالفت صریح خود را با ضمیمه بخشی‌های از سرزمین فلسطینیان اعلام کردند. خاخام‌های انگلیس با زیر سوال بردن سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی، الحاق کرانه باختری را سوء استفاده از قدرت و به سخره گرفتن آموزه‌های یهودی عنوان کردند.

خاخام‌های یهودی تاکید کردند: تاریخ ما را محاکمه خواهد کرد. نمی‌توانیم در برابر طرح الحاق کرانه باختری سکوت اختیار کنیم.

سفیر فلسطین در لندن نیز با تمجید از موضع خاخام‌های انگلیس تأکید کرد که مخالفت فزاینده رهبران یهودی، خاخام‌ها و سازمان‌های خارج از کشور، به ویژه در اروپا و آمریکا، فرصتی برای همکاری با هم برای پایان دادن به اشغالگری و دستیابی به حقوق قانونی مردم فلسطین است.

بر اساس طرح به اصطلاح صلح دونالد ترامپ موسوم به معامله قرن، بخش عمده‌ای از کرانه باختری به اراضی اشغالی ضمیمه خواهد شد. بر اساس این طرح کاملا یک‌طرفه و صهیونیستی، همچنین قدس به عنوان پایتخت اراضی اشغالی به رسمیت شناخته خواهد شد.

طرح مذکور که به نحوی ناقض دولت مستقل فلسطین است، موجب اعتراض آحاد گروه‌های مقاومت در منطقه و همچنین تشکیلات خودگردان فلسطین شده است. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکید کرده که در صورت عملی شدن طرح الحاق، دیگر هیچ توافق دوجانبه‌ای با رژیم صهیونیستی معتبر نخواهد بود.