به گزارش افکارنیوز،

اتحادیه معلمان در لس آنجلس که دومین منطقه بزرگ آموزشی آمریکا به شمار می‌روند می‌گویند مدارس این کشور در آغاز سال تحصیلی جدید در ماه آینده نباید باز شوند. اما فقط آن‌ها نیستند که چنین خواسته‌ای دارند. بسیاری از معلمان در سراسر کشور مخالف باز شدن مدارس هستند.

اخبار بین الملل-در این باره مصاحبه‌ ای با خانواده های نگران عنوان کرد که  آنجلا فیلپاد مادر سه فرزند و معلم مقطع متوسطه در فینیکس (در ایالت آریزونا) است. او می‌گوید دلیل چندانی برای بازگشت به مدرسه ندارد.

وی گفت: معلمان در آریزونا تا به حال باید به دانش آموزان دفتر و قلم می‌دادند، و حال باید به آن‌ها ماسک، مواد ضدعفونی کننده دست و هر چیزی که برای حفاظت از دانش آموزان لازم است، به آن‌ها بدهیم.

فکر بازگشت به مدرسه در بحبوحه شیوع این بیماری همه گیر باعث شد کریستینا کرتمن که دستگاه ایمنی بدنش ضعیف است، پس از حدود ۳۰ سال معلمی درخواست بازنشستگی زودهنگام کند.

وی ادامه داد: من شغلم را دوست دارم. شاگردانم را دوست دارم. اما این ویروس فقط باعث بیماری نمی‌شود، در واقع ممکن است مرگبار باشد.

دکتر ویلیام راسکو در مقاله جدیدی در نشریه طب اطفال نوشت امکان بازگشایی امن مدارس وجود دارد، چون احتمال ابتلای کودکان کمتر است.

راسکو افزود که احتمال اینکه آن‌ها ویروس را انتقال دهند کمتر است. با علم به این و اجرای راهبرد‌های مناسب برای کاهش شیوع ویروس، می‌توانیم مدارس را بازگشایی کنیم.

اما آنجلا از تبعات تصمیم برای رفتن یا نرفتن به مدرسه نگران است و می‌گوید: اگر به مدرسه برویم و آلوده به ویروس شویم و آن را به خانه هایمان بیاوریم، در آن صورت به عزیزانمان آسیب می‌زنیم. اگر هم به مدرسه نروم، با خطر از دست دادن شغلم رو به رو می‌شوم. شرایط نگران کننده‌ای است.

دو مورد از بزرگترین اتحادیه‌های معلمان آمریکا و دانشکده طب کودکان آمریکا در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند تصمیم گیری برای بازگشایی مدارس باید بر اساس علم صورت گیرد، نه سیاست. این دانشکده به تازگی دستورالعمل‌هایی با هدف حضور دانش آموزان در مدارس منتشر کرده است.