به گزارش افکارنیوز،

نحوه مدیریت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا ، در خصوص بحران‌های تابستان امسال موجب شده است دموکرات‌ها متوجه بوجود آمدن تغییراتی مهم در فضای سیاسی شوند و رهبران این حزب ناگهان نه تنها به پس گرفتن کاخ سفید امیدوار شده‌اند بلکه همچنین امیدوارند کنترل سنا را به دست بگیرند و اکثریت آن‌ها در مجلس نمایندگان نیز افزایش یابد.

اخبار بین الملل-مواردی که دونالد ترامپ در خصوص آن‌ها از بقیه رقبای خود جلوتر بود از ماه بهار کاهش یافته‌اند. ترامپ اکنون عملاً در همه نظرسنجی‌های سراسری و ایالت‌های مهم از جو بایدن نامزد حزب دموکرات عقب افتاده است. ترامپ همچنین در ماه‌های مه و ژوئن  (اردیبهشت، خرداد و تیر) کمک‌های مالی کمتری نسبت به جو بایدن، معاون پیشین رئیس جمهور آمریکا، به دست آورده است.

از سوی دیگر در حالی که بایدن طرح‌های سیاستگذاری خود را منتشر کرده دیدگاه‌های وی در خصوص نحوه اداره کشور مورد توجه قرار گرفته است.

ترامپ جمعه شب با تصمیم خود مبنی بر کاهش مدت محکومیت زندان راجر استون، از افراد مورد اعتماد خود، با انتقاداتی روبرو شده است. میت رامنی، سناتور جمهوری‌خواه  ایالت یوتا، این اقدام را «فساد بی‌سابقه و تاریخی» خوانده است. 

در حالی که همه‌گیری ویروس کرونا هنوز بیشتر بخش‌های کشور را فرا گرفته است بایدن در موقعیت برتر قرار دارد. در عین حال، مشاوران انتخاباتی بایدن می‌گویند هیچ چیز تضمین شده نیست و آن‌ها دقت خواهند کرد هیچ ایالتی را نادیده نگیرند.