به گزارش افکار نیوز به نقل از فارس، روزنامه لبنانی "الاخبار" از هک شدن ایمیل "برهان غلیون" رئیس شورای مخالفان سوریه معروف به شورای استانبول و افشای روابط او و سایر مخالفان دولت "بشار اسد" با ریاض و واشنگتن خبر داد.

به گفته منابع آگاه اطلاع‌رسانی نامه‌های الکترونیکی هک شده از ایمیل برهان غلیون، روابط شورای مخالفان و برخی طرف‌های غربی و عربی را فاش کرد و نشان داد که این افراد از طرف‌های خارجی کمک مالی دریافت می‌کنند.

بر اساس این گزارش، انتشار نامه‌ الکترونیکی که از سوی وزارت خارجه آمریکا برای غلیون ارسال شده است، بیانگر سطح هماهنگی میان طرفین است.

نامه دیگری که روی خروجی بسیاری از پایگاه‌های الکترونیکی قرار گرفته است مربوط به نشست دفتر اجرایی شورای مخالفان سوریه و نامه سوم نیز نامه غلیون به " سعود الفیصل " وزیر خارجه عربستان است که طی آن از عربستان بدلیل حمایت شدیدش از معارضان سوریه تقدیر شده است.

در ۱۱ نوامبر ۲۰۱۱، " فردریک هوف " هماهنگ کننده ویژه امور منطقه‌ای در دفتر فرستاده ویژه صلح در خاورمیانه وابسته به وزارت خارجه آمریکا نامه‌ای را برای برهان غلیون و " بسمة قضمانی " سخنگوی شورای مخالفان سوریه فرستاده است و طی آن می‌گوید:

«شما باید با " میخائیل مرگلیوف " فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا دیدار کنید.»

هوف در این نامه الکترونیکی از غلیون و قضمانی میخواهد که با مرگلیوف که به سیاستهای آمریکا در خاورمیانه و نیز معارضان سوری و گروه ۱۴ مارس لبنان نزدیکتر است، دیدار کنند