افکار نیوز:سیزده دانش آموخته پلیس عصر دیروز هنگام مراجعت به سوی منازل خود در منطقه "خان العسل" در حلب از سوی افراد ناشناس ربوده شدند و به مکان نامعلومی انتقال داده شدند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه عربی پرس، ۱۲ دانش آموخته دیگر نیز در مسیر " اللاذقیه " و ده دانش آموخته دیگر در کمینی در نزدیکی " خناصر " ربوده شدند.

این منابع افزودند: هیچ گروهی تاکنون مسئولیت ربودن این دانش آموزان را برعهده نگرفته و مکانی که به آنجا انتقال داده شده اند نیز مشخص نیست.

از سوی دیگر " احمد بدر الدین حسون " مفتی سوریه تاکید کرد: علت حملات گسترده علیه سوریه به سبب مواضع آن در حمایت از مقاومت و اعتدال دینی است زیرا دشمنان به دنبال ایجاد تفکرات منحرف هستند.

وی که در جمع سوری های مقیم فرانسه و بلژیک سخن می گفت افزود: جوانان سوری مقیم خارج باید حقایق سوریه را برای جهانیان روشن سازند. خبر دیگر اینکه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه استوارنامه " وحید احمد " سفیر جمهوری اسلامی پاکستان را دریافت کرد.

از سوی دیگر گروههای مسلح در سوریه با حمله به نیروهای امنیتی سوریه در مسیر " المصطومه - ادلب " ۶ نفر را کشتند و یازده نفر دیگر را زخمی کردند.

در درعا نیز گروههای مسلح یک پلیس با سلاح تک تیرانداز هدف قرار دادند. در حومه دمشق نیز گروههای مسلح یک افسر را کشتند و معاون را نیز زخمی کردند.

همچنین گروههای مسلح با حمله به منزلی در حماه پنج نفر از ساکنان آن را کشتند. از سوی دیگر ۲۲۶ نفر از گروههای مسلح سوری در حماه و حومه آن خود را تسلیم نیروهای امنیتی سوریه کردند.