به گزارش افکارنیوز،

رئیس جمهور آذربایجان روز دوشنبه درباره تنش مرزی روز گذشته با ارمنستان اظهار داشت که نیروهای آذربایجانی با آمادگی در نقاط مرزی حضور دادند.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «آذر نیوز» الهام علی اف » رئیس جمهور آذربایجان در نشست شورای امنیتی این کشور گفت: «این نخستین باری نیست که ارمنستان اقدامات تحریک کنده نظامی در مرزها انجام می‌دهد. در نتیجه این اقدامات تحریک کننده در چند ماه گذشته، سربازان  و همچنین غیرنظامیان ما کشته شده‌اند. در پی یک تحریک دیگر بعد از ظهر دیروز، چندین تن از سربازان ما کشته شدند. به سوی پاسگاه ما با توپخانه شلیک شد و در نتیجه این عمل موذیانه، سربازان ما کشته و زخمی شدند.»

وی گفت: «می‌توانم بگویم به طور قاطعانه جلوی تحرکات ارمنستان و انتقام  سربازان ما گرفته شد. تمام تلاش‌های ارمنستان شکست خورد و آذربایجان از مرز خود محافظت کرد و سربازان ارمنی حتی قادر نبودند حتی یک اینچ از خاک آذربایجان عبور کنند.»

رسانه‌ها روز یکشنبه از درگیری مرزی میان ارمنستان و آذربایجان خبر دادند که این درگیری تلفاتی را نیز به همراه داشته است.

وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که آتش‌بس در منطقه «تووز» در منطقه مرزی آذربایجان و ارمنستان نقض شده و طی درگیری ایجاد شده تلفاتی در میان نیروهای دو طرف حاصل شده است.

درگیری میان باکو و ایروان درباره منطقه قره باغ از فوریه 1988 و از زمانی که منطقه قره‌باغ جدایی خود را از آذربایجان اعلام کرد، آغاز شده است. در جریان درگیری‌های مسلحانه از سال 1992 تا 1994، آذربایجان کنترل منطقه قره‌باغ و 7 منطقه اطراف آن را از دست داد.