به گزارش افکارنیوز،

سازمان ملل اعلام کرد که طی شش ماه نخست از سال جاری میلادی، نزدیک به هزار غیرنظامی در یمن جان خود را از دست داده‌اند و این کشور دیگر تاب خسارات بیشتری ندارد.

اخبار بین الملل-دفتر هماهنگ‌کننده امور بشردوستانه در یمن وابسته به سازمان ملل ، دیروز (دوشنبه) در نخستین واکنش پس از اعتراف ائتلاف سعودی -اماراتی به حمله هوایی علیه یمن، اعلام کرد: این حمله به کشته شدن هفت کودک و دو زن و نیز زخمی شدن دو زن و دو کودک در منطقه «الوشحه» در استان حجه واقع در شمال غرب کشور منجر شد.

«لیز گراندی» مسؤول هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در یمن این حمله را محکوم و طی بیانیه‌ای اعلام کرد: این امر قابل فهم نیست در سایه همه‌گیری کووید ۱۹ و در شرایطی که گزینه‌های آتش‌بس بر روی میز است، کشتار غیرنظامیان یمنی ادامه دارد.

وی در ادامه با تایید کشته شدن هزار غیرنظامی یمنی طی شش ماه اخیر گفت: سازمان ملل با خانواده‌ها و دوست‌داران کودکان و زنانی که در این حمله کشته شدند، ابراز همدردی می‌کند و برای زخمی‌ها آرزوی سلامتی دارد. یمن دیگر بیش از این تحمل ندارد.

گراندی تصریح کرد: به اندازه کافی بودجه وجود ندارد و برنامه‌های بهداشتی و آبی متوقف شده است. قحطی بار دیگر در انتظار یمن است و زندگی مردم در سراسر این کشور به شدت تحت تاثیر کووید ۱۹ قرار گرفته است.

پس از آنکه انصارالله یمن دیروز اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی در بمباران استان حجه، یک منزل مسکونی را هدف قرار داده‌اند، ائتلاف سعودی - اماراتی نیز آن را تایید و ادعا کرد که این امر سهوا صورت گرفته است.