به گزارش افکارنیوز،

«محمد رضا آل حیدر» رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: ترکیه پانزده کیلومتر از نوار مرزی عراق را اشغال کرده است.

اخبار بین الملل-رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در این خصوص گفت: «اینکه یک کشور بخواهد به حاکمیت عراق تجاوز کند یا در خاک آن بمباران هوایی به راه بیندازد، عراق این را مردود می‌داند».

محمد رضا آل حیدر از دولت عراق خواست که بحران حملات ترکیه را حل کند. وی همچنین با بیان اینکه ترکیه از توافق‌های امنیتی سابق سواستفاده کرده، گفت «ترکیه به توافق‌های امنیتی سابق مبنی بر ورود پنج تا هفت کیلومتری به نوار مرزی تکیه کرده است».

آل حید افزود: «آنکارا از حد تجاوز کرده و حدود پانزده کیلومتر از نوار مرزی را اشغال کرده است». وی در ادامه تأکید کرد: «عراق نمی‌پذیرد که یک گروه مسلح در خاکش باشد و به یکی از کشورهای همسایه تجاوز کند. بغداد  تجاوز به حاکمیت خود از سوی هیچ کشوری نمی‌پذیرد».

ترکیه  از ۱۴ ژوئن گذشته عملیات گسترده با نام «پنجه عقاب» و از ۱۷ ژوئن عملیات «چنگال ببر» را در شمال عراق،  با هدف نابودی عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) آغاز کرده است که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه است؛ اما آنکارا با بی‌توجهی به این اعتراض‌ها همچنان به حملات خود در شمال عراق ادامه می‌دهد.