به گزارش افکارنیوز،

بتو ارورکه (Beto O'Rourke) نماینده سابق کنگره آمریکا گفت: وضع کنونی در آمریکا نشانه عملکرد مثبت یا منفی رهبری در کشور است. در سایر جوامع هم همین امر صادق است.

اخبار بین الملل-او ادامه داد: برای مثال می توانم به عملکرد آلمان اشاره کنم که حدود ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد. تگزاس به عنوان یکی از ایالت‌های آمریکا ۲۹ میلیون نفر جمعیت دارد. روز گذشته شاهد بودیم که در آلمان حدود ۲۵۰ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا اعلام شد، اما در ایالت تگزاس ۸۲۰۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا اعلام شد. در ایالت خود من در مناطق "سن آنتونیو"، "ری یوگراندوَلی"، "هیوستون" همچنین "اِل پاسو"، دالاس و هر منطقه‌ای از این ایالت شاهد موارد جدیدی از ابتلای به ویروس کرونا هستیم. تعداد بستری شده‌ها به علت ابتلا به ویروس کرونا هم در حال افزایش است. اکنون ویروس کرونا در این کشور از کنترل خارج شده است و هیچ رهبری از سوی رئیس جمهور در این خصوص مشاهده نمی‌کنیم.

نماینده سابق کنگره آمریکا  عنوان کرد:اکنون دونالد ترامپ به جای دکتر آنتونیو فائوچی توصیه‌های سلامتی را به شکل پیام‌های تویتری منتشر می‌کند. این وضعی است که اکنون در آمریکا شاهد آن هستیم که یک چهارم کل مبتلاشدگان به ویروس کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. همچنین ۲۵ درصد از قربانیان کرونا در سراسر جهان هم متعلق به آمریکا هستند. این در حالی است که آمریکا تنها چهار درصد از جمعیت جهان را دارد. ما در کشورمان و در سطح عالی دولتی و در حال حاضر در کاخ سفید به رهبری صریح و شفاف نیازمند هستیم.

ارورکه گفت: به علت نبود رهبری در آمریکا مردم ما می‌میرند.