به گزارش افکارنیوز،

«محمود الربیعی» سخنگوی دفتر سیاسی جنبش «عصائب اهل الحق» بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک عراق تأکید کرد.

اخبار بین الملل-پس از ترور شهیدان سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده فقید شاخه قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نائب رئیس فقید سازمان الحشد الشعبی در حمله هوایی آمریکا، پارلمان عراق اواسط دی ماه ۱۳۹۸ مصوبه اخراج نظامیان تروریست آمریکایی را تصویب کرد.

با وجود گذشت هفت ماه از این مصوبه، آمریکایی‌ها با استفاده از نفوذ شخصیت‌های سیاسی وابسته به خود تا کنون مانع اجرای آن شده‌اند. بارها رسانه‌ها و تحلیلگران عراق ی از نقش منفی آمریکا در حمایت از تروریسم و ایجاد ناامنی در عراق انتقاد کرده‌اند.

الربیعی با انتشار پیامی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «حفظ اقتدار حکومت، با انحصار استفاده ابزارهای قدرت توسط آن صورت می‌گیرد».

وی در ادامه تأکید کرد: «این مسئله بدون تحقق استقلال کامل [عراق]، اخراج همه نیروهای خارجی از آن و بسط نفوذ خود در سراسر اراضی، حریم هوایی و گذرگاههای دریایی و زمینی امکان‌پذیر نیست».

این مسئول عصائب خاطر نشان کرد، همه در عراق باید برای تحقق استقلال و اخراج نظامیان خارجی فعالیت کنند، «ولی یک بام و دو هوا، هیچ فایده‌ای ندارد».