به گزارش افکارنیوز،

در ادامه هشدارهای مقامات نظامی رژیم صهیونیستی درباره عواقب طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری ، «آویو کوخاوی» رئیس ستاد کل ارتش این رژیم درباره ناآرام شدن کرانه باختری هشدار داد.

اخبار بین الملل-کوخاوی شامگاه سه‌شنبه طی سخنرانی در مراسم معارفه فرمانده جدید ستاد مرکزی ارتش اسرائیل اذعان کرد شرایط در کرانه باختری بالقوه برای بی‌ثباتی مناسب است.

وی با ادعای اینکه اوضاع کنونی کرانه باختری طی یک دهه قبل در آرام‌ترین حالت خود است، گفت: «ما همچنین در دوره‌ای قرار داریم که پتانسیل به چالش کشیدن ثبات منطقه‌ای را دارد».

کابینه تل‌آویو پیشتر وعده داده بود روز یکم جولای تاریخ اجرای طرح اشغال خواهد بود اما به نوشته هاآرتص دلیل عدم اجرای این طرح در آن روز، این بود که طرح مذکور از ابتدا بیشتر به عنوان وسیله‌ای برای انحراف توجهات از پرونده‌های فساد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طراحی شده بود. 

پیش از این، یک مقام ارشد اطلاعات ارتش اسرائیل گفته بود علی‌رغم میل باطنی، مجبور شده‌اند برای مقابله با پیامدهای اجرای احتمالی طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، تمام توجهات خود را روی این منطقه متمرکز کنند (جزئیات بیشتر).

کوخاوی پیشتر نیز هشدار داده بود که اشغال کرانه باختری می‌تواند منجر به عملیات فلسطینی‌ها با سلاح گرم و حتی انفجارهای انتحاری شود.